Darts / 【UNICORN】CODE Seigo Asada Model 2BA No.04269
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.48g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
≪CODE PLAYER MODEL
CODE PLAYER MODEL expresses a player's name by the tick which used the Morse code.
It is the same specification as each player model, and the pattern of the tick is changed to CODE specification respectively.
It has a great look and a new feel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:47.0mm
Maximum Diameter:6.9mm
Barrel Weight:22.48g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 12 (4 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
Tip x 3 (1 set)
Seigo Asada Model Items
-
L-Flight
Seigo Asada Model ver.6 Shape KAMI MIXJPY 920 ( USD 5.79 )
-
L-Flight
EZ Seigo Asada Model 2024 SUPER DARTS CHAMPION Shape BlackJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
EZ Seigo Asada Model ver.6 Shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
TRiNiDAD
RICARDO TYPE3 Seigo Asada Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.03 )
-
TRiNiDAD
DartsCase CAPACITY Tomoya Goto Model THE NINJA2JPY 3,300 ( USD 20.79 )
-
L-Flight
PRO Seigo Asada Model 2024 SUPER DARTS CHAMPION Shape BlackJPY 880 ( USD 5.54 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )