Darts / 【UNICORN】CODE MICHAEL SMITH Model 2BA No.04266
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 70% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 49.7mm |
| Weight (barrel Only) | 16.22g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 158.96 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/21 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
≪CODE PLAYER MODEL
The CODE PLAYER MODEL expresses the player's name in ticks using the Morse code.
With the same specs as each player model, the pattern of ticks has been changed to CODE specifications respectively.
It has a great look and a new feel.
Specifications
Material: 70% Tungsten
Length:49.7mm
Maximum Diameter:6.3mm
Barrel Weight:16.22g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 12 (4 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
Tip x 3 (1 set)
MICHAEL SMITH Model Items
-
Shot
Achieve Michael Smith Model Steel 24gJPY 11,999 ( USD 75.48 )
-
UNICORN
CODE MICHAEL SMITH Model Steel 22g No.06055JPY 14,000 ( USD 88.07 )
-
Shot
Bully Boy Precision Michael Smith Model 2BA 20gJPY 7,590 ( USD 47.74 )
-
Shot
Bully Boy Precision Michael Smith Model 2BA 18gJPY 7,590 ( USD 47.74 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN MICHAEL SMITH 24G No.27821JPY 13,037 ( USD 82.00 )
-
Shot
Tenacious Michael Smith Model Steel 24gJPY 14,410 ( USD 90.65 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.95 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.83 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.87 )
-
TARGET
PRIME SERIES XENO MOTOMU SAKAI Model 2BA 210838JPY 22,800 ( USD 143.42 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.27 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.71 )