Darts / 【SYLAR PROJECT.】JONNY TYPE2 REBORN 2020 KENICHI AJIKI MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Sylar Project |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
It was invented from this TYPE2 from the hope of the person himself at the reprint of "Jonny series".
Once the design is completely dismantled, it is rebuilt from scratch, and "what is required now" is verified to the last detail and projected to this model.
The sense of security at the lowest point of take back and the feeling of power being applied comfortably are the best in the modern world.
It is not a big butt, but it is a barrel that can be pulled out and the arrow speed goes up by itself.
And the line trace is just straight towards the target without any rashness.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 39.5mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:18.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Kenichi Ajiki Model Items
-
Fit Flight Air
Kenichi Ajiki Model Shape DblackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
COSMODARTS
Mai Hamano Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
Fit Flight Air
Kenichi Ajiki Model Standard DblackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
SHADE
Kenichi Ajiki Model T-SHIRT 2020 LJPY 3,900 ( USD 24.56 )
-
COSMODARTS
Kenichi Ajiki Kenichi Ajiki Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
TRIPLEIGHT
ASTRADARTS"Jonny4"AJIKI KENICHIJPY 10,800 ( USD 68.02 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )