Darts / 【DYNASTY】KATANA JUKKAKU
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | No Groove |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Three kinds of familiar swords [Maru], [Rokkaku] and [Decapod].
The shape that "I wanted to grip" and "I wanted to throw" is materialized.
The Decapod is a 48mm long barrel with no taper.
It is designed to have a good balance between the corners and the face, and both can be used effectively to reflect the throw.
The included flight comes with pre-drilled holes for shell locks.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 48.0mm
Maximum Diameter : 6.6mm
Weight : 19.0g(Barrel only)
Center of Gravity : Center
Set Contents
Barrel x 3 (1 Set)
L-SHAFT Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )