Darts / 【TARGET】ALX 04 SWISS POINT 22g 190084
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
ALX (Alex)
The ALX series is completed with elaborate grip and comfortable balance.
The entire barrel is black coated with aqua and purple colors for a vibrant look.
*STEEL TIP is made with SWISS POINT.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:54.0mm
Maximum Diameter:6.50mm
Barrel Weight:22.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
Haruki Muramatsu COLLABO T-shirt 2022 Black XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
CONDOR
AXE Queen of the night Natsumi Iwata Model Standard Short Black S-DARTS LimitedJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
TARGET
RVB 90 Raymond van Barneveld 2BA 18g 100138JPY 11,699 ( USD 74.43 )
-
TRIPLEIGHT
JAM Kaori Sagawa modelJPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
UNICORN
NOIR DIMITRI VAN DEN BERGH Model Steel 22g No.27866JPY 13,000 ( USD 82.72 )
-
Joker Driver
CRYSTAL LUCIFER INSPIREJPY 40,700 ( USD 258.96 )