Darts / MISSION DARTS MAKARA M1 21gST
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Mission Darts |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Length | 50.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.84g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
This 50.5mm long straight barrel is the first barrel to feature the advanced Makara cut on the main grip area for extreme grip and release.
The front area is also designed with a vertical cut and a solid ring cut to adjust to your finger.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 50.5mm
Maximum Diameter:6.3mm
Barrel Weight:18.84g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
CONDOR
AXE 120 NARROW Long Neon YellowJPY 1,680 ( USD 10.65 )
-
CONDOR
AXE Aran Soutar Model SOOTS Standard Long Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
MARUONE
FORCE BOMBERJPY 6,926 ( USD 43.94 )
-
CONDOR
AXE L4zyAlone2 Akimune Matsuyoshi Model Small Short Clear Black S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
LibertyFlight
Butterfly PurpleJPY 1,760 ( USD 11.16 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsW Gold Rear Parts 18.9sJPY 8,800 ( USD 55.82 )