Darts / MISSION DARTS MAKARA M2 20gST
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Mission Darts |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.91g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
This long torpedo barrel features the advanced Makara cut on the main grip area for extreme grip and release.
The front area is also designed with a vertical cut and a solid ring cut that adjusts to your finger.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 48.0mm
Maximum Diameter:7.2mm
Barrel Weight:17.91g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )