Darts / MISSION DARTS MISSION KURO M1 23gST
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Mission Darts |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Length | 48.3mm |
| Weight (barrel Only) | 20.92g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A 48.3mm long straight barrel with a radial cut in the rear area for a solid grip and rotational performance.
The front area has a softer cut that is designed to match the needs of most players.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Overall Length:48.3mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:20.92g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
AMATERASU Kuroikazuchi JPY 9,900 ( USD 62.81 )
-
MISSION DARTS MAKARA M2 20gST JPY 11,800 ( USD 74.86 )
-
CONDOR
AXE 120 Small Long WhiteJPY 1,680 ( USD 10.65 )
-
CONDOR
AXE 120 NARROW Short Neon YellowJPY 1,680 ( USD 10.65 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsW REAR 17.7sJPY 6,600 ( USD 41.86 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsW Gold FrontJPY 8,800 ( USD 55.82 )