Darts / MISSION DARTS MISSION KURO M3 22gST
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Mission Darts |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Long 48mm diamond shaped torpedo barrel.
A ring cut is placed in front of the center of the barrel to provide a stable grip.
The main grip area is the most attractive part of this barrel.
It has a gentle taper and the combination of the multi faceted cut and vertical cut creates a great synergy effect.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Overall Length:48.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:20.1g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
CONDOR
AXE 120 NARROW Long Neon YellowJPY 1,680 ( USD 10.65 )
-
CONDOR
AXE Aran Soutar Model SOOTS Standard Long Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
MARUONE
FORCE BOMBERJPY 6,926 ( USD 43.94 )
-
CONDOR
AXE L4zyAlone2 Akimune Matsuyoshi Model Small Short Clear Black S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
LibertyFlight
Butterfly PurpleJPY 1,760 ( USD 11.16 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsW Gold Rear Parts 18.9sJPY 8,800 ( USD 55.82 )