Darts / MISSION DARTS MISSION SOLACE BRASS DARTS M2 23g STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
| Maker | Mission Darts |
| Materials | Brass |
| Shape | Straight |
| Length | 59.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 8.4mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The straight barrel outline is perfectly balanced with ring cuts and micro cuts.
Even the flight design is electroplated to match the beautiful deep green body and image of this stylish brass dart.
Specifications
Material: Brass
Length:59.0mm
Maximum Diameter:8.4mm
Barrel Weight:23.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )