Darts / 【TARGET】REBEL REBORN LEO MAO KUMAGAI MODEL 210109
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Pro Tour Japan player, Maon Kumagai's model.
The definitive version of the TARGET REBEL after a long period of prototyping and deliberation.
The diamond shaped outline and the grooves on the entire barrel are designed for a variety of grips.
Accented with a stardust engraving for even more brilliance.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 44.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mao Kumagai Model Items
-
TARGET
REBEL REBORN LEO MAO KUMAGAI MODEL 210109JPY 9,200 ( USD 58.36 )
-
TARGET
TARGET CHARM POMME Mao Kumagai Model 210277JPY 12,100 ( USD 76.76 )
-
Flight-L
ALC Mao Kumagaya Model ver.3 Shape MIXJPY 750 ( USD 4.75 )
-
L-Flight
flf4131 ShapeJPY 764 ( USD 4.84 )
-
L-Flight
flf4132 ShapeJPY 764 ( USD 4.84 )
-
8FLIGHT
Mao Kumagai model SHAPE WhiteJPY 880 ( USD 5.57 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )