Darts / 【Harrows】FIRE INFERNO 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.54g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The image of a fire (inferno) burning up from hell, completed with the most advanced CNC machine of the era.
The inferno cut that looks like a crack on the barrel further enhances the grip and realizes aggressive flying.
Specifications
Material: 90% tungsten
Maximum diameter:6.9mm
Total length:50.0mm
Barrel weight:16.54g
Barrel match weight: ±0.05
Center of gravity:Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
SHADE Mitsuhiko Tatsunami COLLABORATION T-shirt 2024 Black LJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
MIRARCH
Bahamut Type1 Torpedo Toyokazu Shibata ModelJPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
Harrows
hcf0007 ShapeJPY 594 ( USD 3.77 )
-
D.craft
DARTS TRACER 90 STARDUSTJPY 10,230 ( USD 65.08 )
-
Harrows
TWIN PACK Clear MediumJPY 583 ( USD 3.70 )
-
MONSTER
THE WORKS PROPLAYERS EDITION FREYR STEEL 20gJPY 7,700 ( USD 48.99 )