Darts / 【UNICORN】CONTENDER KASUMI SATO MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 70% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.07g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Unicorn Contender Player is a player who has established a career in darts and snaps right up behind the established players.
The Unicorn Contender is a player who has established a career in darts and has the potential to surprise many with his "can do" enthusiasm.
Specifications
Material:70% Tungsten
Total length:46.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel Weight:18.07g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Kasumi Sato Model Items
-
TARGET
K-FLEX ENDEAVOUR KASUMI SATO MODEL Shape Medium Clear Purple 410318JPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Kasumi SatoJPY 5,000 ( USD 31.72 )
-
TARGET
ENDEAVOUR GENERATION 3 KASUMI SATO MODEL SWISS POINT 24g 191024JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
TARGET
ENDEAVOUR GENERATION 3 KASUMI SATO MODEL SWISS POINT 22g 191023JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
TARGET
K-FLEX ENDEAVOUR KASUMI SATO MODEL Standard Medium Clear Purple 410321JPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 3rd Kasumi SatoJPY 5,000 ( USD 31.72 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )