Darts / 【JOKERDRIVER】CRYSTAL SHIKINAMI
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Vertical Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
-A New Hope
Barrel-shaped outline with only 9 slightly thicker vertical cuts in the back.
We propose a new way of using vertical cuts that has never been seen before.
The grip is different from the normal cut.
A release feeling that can only be experienced with this cut.
Despite feeling the support as a cut, the
There is nothing to get in the way of this new barrel.
The new hope of JOKERDRIVER.
The future is open...SHIKINAMI...complete.
Specifications
Material:95% tungsten
Length:43.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel weight:19.0g
Center of Gravity:Center
Standard:2BA
MADE IN JAPAN
The factory and tungsten itself are different from ZERO and NEXUS line. The factory and the tungsten itself are different from ZERO and NEXUS line, etc. Please understand beforehand.
Barrel logo printing, package color, specifications and accessories are subject to change without notice. Stickers are not included.
The color of the product may differ slightly from the picture due to the environment and the way it looks.
Please understand beforehand.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
D.craft
T90C Emperor series DUKEJPY 10,780 ( USD 68.58 )
-
L-Flight×TIGA
PRO Yuki Shimanouchi Model 2022 StandardJPY 935 ( USD 5.94 )
-
TARGET
ORB 02 Steel 24g 190089JPY 6,200 ( USD 39.44 )
-
SHADE
Mana Kawakami COLLABO T-shirt 2022 Sand beige XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
G's DARTS
Value BULLETJPY 6,800 ( USD 43.26 )