Darts / 【Winmau】Zinati 2BA 20g 2437-20
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Zinati's rear progressive tapered buttress grip is designed based on biomechanics.
Zinati's rear progressive tapered buttress grip is biomechanically designed to accept a variety of grip forces, making it easy to handle for players who rotate.
The unique feeling of the grip may create a new style.
The cut is coated with PVD onyx black and gold accents for added durability.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 50.8mm
Maximum Diameter:6.35mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )