Darts / 【Winmau】Jeff Smith Steel 2BA 20g 2442-20
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.3mm |
| Weight (barrel Only) | 18.05g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is the second special edition darts of Jeff Smith, a talented player from Canada.
It inherits the ring cut of the reputation in the previous work, and is given a rare black and purple dual coating, and
It was designed to be intelligent and cool.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:48.3mm
Maximum Diameter:6.35mm
Barrel Weight:18.05g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
JEFF SMITH Model Items
-
Fit Flight
fif1421 ShapeJPY 712 ( USD 4.47 )
-
Winmau
Jeff Smith Steel 23g 1453-23JPY 11,165 ( USD 70.25 )
-
COSMO DARTS
SILENCERJPY 13,200 ( USD 83.06 )
-
Winmau
Jeff Smith 90% Tungsten (RAINBOW) 18g soft tipJPY 9,675 ( USD 60.88 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Jeff Smith Model 2BAJPY 11,550 ( USD 72.67 )
-
COSMODARTS
SILENCER JEFF SMITH Model STEELJPY 13,200 ( USD 83.06 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )