Darts / 【UNICORN】CODE Dimitri Van Den Bergh Model 2BA No.4272
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.6mm |
| Weight (barrel Only) | 20.19g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
≪CODE PLAYER MODEL
CODE PLAYER MODEL expresses a player's name by the tick using Morse code.
It is the same specification as each player model, and the pattern of each tick is changed to CODE specification.
It has a great look and a new feel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:48.6mm
Maximum Diameter:6.3mm
Barrel Weight:20.19g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Dimitri Van Den Bergh Model Items
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 Swiss Point 21g 190224JPY 13,800 ( USD 86.91 )
-
TARGET
K-FLEX DIMITRI VAN DEN BERGH MODEL Standard Short Black 410135JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO Swiss point 24g 120286JPY 13,800 ( USD 86.91 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO 2BA 20g 210365JPY 13,800 ( USD 86.91 )
-
TARGET
DVB 80 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model SWISS POINT 22g 190193JPY 7,850 ( USD 49.43 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH INK BUNDLE TEN-X 3set 337400JPY 800 ( USD 5.03 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )