Darts / 【Harrows】NOBLE Steel 21gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A refined version of the Predator's caterpillar cut and overwhelmingly long-selling I.C.E SNOW.
The ergonomically designed rear indent and ring cut eliminate stress during player grip.
It produces a natural throw and stable flight.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Maximum diameter:7.0mm
Overall length:50.0mm
Barrel weight:21.0g
Barrel match weight: ±0.05
Center of gravity:Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Flight
flf6101 ShapeJPY 820 ( USD 5.21 )
-
UNICORN
PURIST Phil Taylor Model Phase 6 BLACK 97%TUNGSTEN 25g No.27305JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
TARGET
PRO GRIP EVO Aluminium SHAFT TOP Green 380089JPY 770 ( USD 4.89 )
-
TARGET
PRO GRIP EVO Aluminium SHAFT TOP Silver 380086JPY 770 ( USD 4.89 )
-
TARGET
VISION ULTRA GHOST RVB G2 Shape 333980JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TIGA
MIGHTY MOCCI Motomu Sakai Model S-DARTS LIMITED EDITIONJPY 14,850 ( USD 94.47 )