Darts / 【Harrows】REVERE Steel 21gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
In the midst of an increase in complex cuts, the Perennial Cut is set in a precise sequence on an orthodox straight.
The Perennial Cut improves the user's biggest enemy: the life of the cut.
By adding a step in the simple cut, it sharpens the application to the fingers.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Maximum diameter:6.6mm
Total length:51.0mm
Barrel weight:21.0g
Barrel match weight: ±0.05
Center of Gravity:Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TRiNiDAD
MOMO ArmSupporter ZHOU MOMO model yellow MJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
harrows
OPUS FLIGHT 7561JPY 489 ( USD 3.11 )
-
infinity Balance×SANGREAL
bracelets GOLD version Black L 700JPY 8,250 ( USD 52.49 )
-
【L-Flight】】PRO Sho Okano Model ver.1 Rocket MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
harrows
ICE RECUT FLIGHT Black 3404JPY 489 ( USD 3.11 )