Darts / AMATERASU Kuroikazuchi
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Amaterasu |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Spiral Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Spiral Straight
A simple straight barrel with a spiral cut to emphasize rotation.
Even with a light grip, it is easy to see if the barrel is spinning properly in the air.
A must-have item for barrel connoisseurs for both daily practice and warm-up!
Specifications
Overall Length: 45.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Weight: 20.0g
Material:Tungsten90
Standard:2BA
Center of Gravity:Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Condor Flight x 3 (1 set)
Condor Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
MISSION DARTS MAKARA M2 20gST JPY 11,800 ( USD 74.86 )
-
CONDOR
AXE 120 Small Long WhiteJPY 1,680 ( USD 10.65 )
-
CONDOR
AXE 120 NARROW Short Neon YellowJPY 1,680 ( USD 10.65 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsW REAR 17.7sJPY 6,600 ( USD 41.86 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsW Gold FrontJPY 8,800 ( USD 55.82 )
-
Harrows
Retina 95% STYLE A 18gJPY 9,020 ( USD 57.22 )