Darts / 【DYNASTY】KATANA ORTEGA2 Nobuhiro Yamamoto Model No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 35.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Heroic and outstanding. ORTEGAⅡ Nobuhiro Yamamoto model which became short and thin further.
Majestic outline. Wide double ring cut for a decisive grip.
The overall length, maximum diameter, and taper angle have been re-sharpened from the previous model to combine the bullet shape with control performance.
The ORTEGA II is a further leap forward from the ORTEGA that allows you to swing your arms without hesitation.
The attached flight has a punch hole for shell lock in advance.
Specification
Material : Tungsten90
Length : 35.0mm
Maximum Diameter : 7.4mm
Weight : 18.5g(Barrel only)
Contents
Barrel x 3 (1 Set)
Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Nobuhiro Yamamoto Model Items
-
L-Flight×DYNASTY
PRO NOBU2 NOBUHIRO YAMAMOTO MODEL Slim BlackJPY 850 ( USD 5.31 )
-
【L-Flight】】PRO Nobuhiro Yamamoto Model Shape KAMI MIX JPY 920 ( USD 5.75 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Nobuhiro Yamamoto Model NOBU2 Shape KAMIK WhiteJPY 950 ( USD 5.94 )
-
【L-Flight】】EZ Nobuhiro Yamamoto Model Shape MIX JPY 880 ( USD 5.50 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Nobuhiro Yamamoto Model NOBU2 Shape KAMIK PurpleJPY 950 ( USD 5.94 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Nobuhiro Yamamoto Model NOBU2 Shape KAMIK RedJPY 950 ( USD 5.94 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
Recently checked items
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION MASK Yukie Sakaguchi ModelJPY 2,500 ( USD 15.64 )
-
AMATERASU
Washable Ice silk mask 2 sheetsJPY 600 ( USD 3.75 )
-
DSTB
TEAM Vermillion Bird Tumbler 500mlJPY 1,980 ( USD 12.38 )
-
TARGET
THE MIRACLE G2 Mikuru Suzuki Model 210067JPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
SHURIKEN NINJA DARTS JPY 1,980 ( USD 12.38 )