Darts / 【RED DRAGON】Krypton 2BA 20g 2281
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.2mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.64mm |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Red Dragon's new take on the Torpedo.
The front has been designed to quantify grouping and control, with a wide ring and unring cut. It strongly supports the placement of the middle finger.
The back is placed in a multi-ring cut wide to create explosive propulsion. Green accents are also cool.
It is a dart that is easy to familiarize with the shape difference between hard and soft is small.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:43.2mm
Maximum Diameter:7.64mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.25 )