Darts / 【Harrows】SUPERGRIP ULTRA 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.51g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
It has been 12 years since the release of SUPERGRIP. The second generation has arrived.
Single and double cuts are alternately set from the front to the center, and the rear is continuously set with double cuts.
Slightly tapered from the center to the front to achieve the ideal balance and release.
Specifications
Material: 90% tungsten
Maximum diameter:6.8mm
Total length:51.0mm
Barrel weight:16.51g
Barrel match weight: ±0.05
Center of gravity:Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Zaoral
Recovery Necklace Black Limited LJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
TARGET
CARRERA AZZURRI CORTEX CX4 STEEL 22g 101661JPY 15,074 ( USD 95.90 )
-
L-Flight
PRO Overseas Challenge Player Support Shape MIXJPY 980 ( USD 6.22 )
-
Zaoral
Recovery α band Green/Silver 17JPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
FLAGS
T-Shirts Standard White SJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
LARO
lrs1272 ClearJPY 611 ( USD 3.88 )