Darts / 【TARGET】REBEL REBORN KANON Airi Hirano model 210120
( 2 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , delta cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
JAPAN Airi Hirano model.
Round shape with polygonal rings and delta cut for easy grip.
The barrel is compact yet heavy and easy to handle for all levels.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 39.0mm
Maximum Diameter:7.6mm
Barrel Weight:18.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Japan Review
5.00
2 Reviews
|
|
2 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2021-03-25
It's nice to have a barrel with a tactile feel similar to Pyroblading Shadow at an inexpensive price!
4 people found this helpful
2021-09-07
I've been thinking about how expensive barrels have become lately.
This price is cheap for orthodox.
The cut of the barrel is not disgusting.
If the tip was a little thicker, it might have been sharper.
1 people found this helpful
Airi Hirano Model Items
-
TARGET
TARGET CHARM KANON G2 AIRI HIRANO Model 210207JPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TARGET
TARGET CHARM VIOLA RIYOMI EGUCHI Model 210211JPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TARGET
REBEL REBORN KANON Airi Hirano model 210120JPY 9,200 ( USD 57.93 )
-
TARGET
TARGET CHARM KANON G3 AIRI HIRANO Model 210278JPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TARGET
CHARM Series KANON 4.0 AIRI HIRANO Model 2BA 210437JPY 14,000 ( USD 88.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )