Darts / 【TARGET】MODA v1.1 NO GROOVE 210115
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | No Groove |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
---MODA--- (Moda)
Japanese new standard barrel series designed with only one concept in mind.
JAPANESE NEW STANDARD
Modern refinement and rethinking of barrels with unique and basic designs.
REFINE RETHINK
Sending designs born in Japan to the world.
TO THE WORLD
-Hold the streamline
A no-groove barrel enlightened by Haruki Muramatsu's model "RISING SUN".
The meticulously calculated outline provides an aesthetic form and a comfortable grip.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 42.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:18.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )