Darts / MISSION DARTS Kuro M1 22g Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Mission Darts |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.3mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A 48.3mm long straight barrel with a radial cut in the rear area for a solid grip and rotational performance.
The front area has a softer cut that is designed to match the needs of most players.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Overall Length:48.3mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Fallon4 Fallon Sherrock Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
Harrows
SLIM CASE GreenJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
TRiNiDAD×SANGREAL
Valz 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
D.craft
BIRTH ANALYSIS Yukari Fujino Model S-DARTS LimitedJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
S4
Zeus V Re:All SilverJPY 15,400 ( USD 97.98 )
-
Fit Flight
Shuichi Enokuma Model shapeJPY 825 ( USD 5.24 )