Darts / 【DMC】Maverick Sho SP Sho Katsumi Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.5mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Katsumi Sho's famous machine based on Maverick.
By widening the width of the rear indications ring, the grip has become easier to determine, and
"Image that can be pushed out firmly but not caught" has been reproduced.
Specifications
Overall length: 38.5mm
Maximum diameter: 7.3mm
Weight:16.5g(Barrel only)
Material:90% Tungsten
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Syo Katsumi Model Items
-
DMC
BATRAS Maverick "Sho" PartsW REAR 19.2s Gun Metallic ColorJPY 9,350 ( USD 58.88 )
-
DMC
BATRAS Maverick "Sho" PartsW FRONT Gun Metallic ColorJPY 9,350 ( USD 58.88 )
-
DMC
Maverick STEEL 21gJPY 35,200 ( USD 221.68 )
-
DMC
BATRAS Maverick PartsW REAR 20sJPY 6,600 ( USD 41.55 )
-
DMC
BATRAS Maverick "Sho" PartsW REAR 19.2sJPY 7,700 ( USD 48.48 )
-
DMC
BATRAS Maverick PartsSUS REAR 20sJPY 1,870 ( USD 11.77 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )