Darts / 【DMC】Raven 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Wing Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The barrel weight was adjusted from 16.5g to 18g.
Simple and beautiful shape barrel.
Recommended for those who do not want more grooves and cuts than necessary.
It also features a good flight with a front center of gravity.
Specifications
Length:40.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Weight:18.0g
Material:Tungsten90
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
CLIC Standard gradation Deep Pink ShortJPY 660 ( USD 4.19 )
-
ota0007 JPY 1,886 ( USD 12.00 )
-
TIGA
Supernova Ryusei Azemoto Model SteelJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE GLASH2【45】 HIROKAZU OSAKI Model JPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
Harrows
CLIC Standard gradation Water Pink ShortJPY 660 ( USD 4.19 )
-
OUTLINE
Grande Shunpei Noge ModelJPY 6,080 ( USD 38.68 )