Darts / 【DMC】Sidewinder 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 46.5mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Added one rear ring cut.
The blank at the center of the barrel has been extended by 1.1mm to 4.6mm.
The total length of the barrel is now 46.5mm, making it a long straight barrel, and the continuous ring cuts on the front and back provide excellent grip.
Specifications
Overall length: 46.5mm
Maximum Diameter:6.5mm
Weight: 20.0g
Material:Tungsten90
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
975 ULTRA MARINE 02 Swiss Point 21g 190248JPY 35,800 ( USD 227.78 )
-
ASTRA DARTS
DRAGOON3.5 SOL Ryuki Morikubo Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
SHADE
SHADE Face Towel BleuJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
SHADE×TIGA
SPECIAL COLLABORATION Yukie Sakaguchi COLLABO Hoodie 2025 LJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
L-Flight
EZ Mikuru Suzuki Model ver.5 StandardJPY 990 ( USD 6.29 )
-
CAMEO
GARMENT NB LAYERED MonoJPY 7,998 ( USD 50.88 )