Darts / 【TARGET】THE MIRACLE 80 G2 Mikuru Suzuki Model 210131
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
TTARGET x Mirai Suzuki
The second generation of the 80% tungsten signature model "THE MIRACLE 80".
The main grip area of 95% "THE MIRACLE GEN-2" is reproduced with 80% tungsten barrel.
Micro-groove processing was adopted to reflect Mirai Suzuki's latest preferences.
The best 2x World Champion model for beginners to darts.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:49.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mikuru Suzuki Model Items
-
TARGET
TEAM PRO MIKURU SUZUKI BRASS 2BA 18g 180063JPY 3,199 ( USD 20.29 )
-
L-Flight
EZ Mikuru Suzuki Model ver.6 typeB Standard MIXJPY 990 ( USD 6.28 )
-
L-Flight
Mikuru Suzuki Model ver.4 typeA rocket blueJPY 990 ( USD 6.28 )
-
TARGET
THE MIRACLE GEN-5 LITE Mikuru Suzuki Model 2BA 210350JPY 17,800 ( USD 112.93 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 THE MIRACLE GEN7 MIKURU SUZUKI MODEL 210820JPY 29,800 ( USD 189.06 )
-
L-Flight
EZ Mikuru Suzuki Model ver.6 typeA Standard MIXJPY 990 ( USD 6.28 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )