Darts / 【TARGET】SOLO 80 GENERATION-4 Keita Ono Model 210133
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
TARGET x Keita Ono
The fourth generation of the 80% tungsten signature model.
Faithfully reproduces the performance of the 90% "SOLO GEN-4" without changing the knurling process.
The 80% entry model with Keita Ono's personal color.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Overall length:45.0mm
Maximum diameter:6.8mm
Barrel Weight:17.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Keita Ono Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Keita OnoJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Keita OnoJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
DYNASTY×SANGREAL
PRO Keita Ono Model ver.1 Shape MIX S-DARTS Limited EditionJPY 1,100 ( USD 6.91 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS Second edition Keita Ono setJPY 3,980 ( USD 25.06 )
-
8FLIGHT
KEITA ONO MODEL G2 SHAPE WHITEJPY 935 ( USD 5.88 )
-
SHADE
Player collaboration pin badge Keita OnoJPY 1,500 ( USD 9.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )