Darts / 【one80】Winnie Model 2BA 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is a straight barrel with chameleon coating.
The different depth of the ring cut provides not only a comfortable throw, but also a smooth release.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 19.0g
Length: 43.0mm
Maximum Diameter:6.8mm
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Winnie Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )