Darts / 【TARGET】CHARIS G1 Cathy Leung Model 2BA 210143
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Vertical Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Soft Darts World Cup 2019-MVP
The new "CHARIS" model by Cathy Leung, who has been active on the Hong Kong tour!
Streamlined outline with the grip area set at the back of the barrel.
Composite grooves and octagon shape for a functional grip area
Raindrop finish for a decorative yet perfectly balanced barrel
Black and rose gold coating evokes strength and beauty
Specifications
Material:90% Tungsten
Length:45.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Cathy Leung Model Items
-
TARGET
CHARIS GENERATION 5 CATHY LEUNG MODEL SWISS POINT 22g 190577JPY 18,480 ( USD 116.38 )
-
8FLIGHT
PHIL TAYLOR Model SHAPE Black400089JPY 880 ( USD 5.53 )
-
8FLIGHT
CATHY LEUNG Model G2 Shape WHITE 40859JPY 880 ( USD 5.53 )
-
TARGET
CHARIS GENERATION 3 Cathy Leung Model Swiss Point 190504JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Cathy LeungJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
TARGET
CHARIS GENERATION 5 MAX CATHY LEUNG MODEL 2BA 21g 210500JPY 18,480 ( USD 116.38 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )