Darts / 【ASTRA DARTS】REDSTAR FUSE 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | ASTRA DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Sophisticated design from ASTRA series
From the REDSTAR LINE, which combines a gorgeous red color with the weight and power of black
The "FUSE" is characterized by a rear area that does not let the power of the throw and high-performance cut will be released.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:42.0mm
Maximum diameter:6.5mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Center of Gravity:Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight x3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premium Lippoint tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TIGA
OWLSOME HEDY WONG MODELJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
Ptera Factory
Flight Case kyc0336 RedJPY 891 ( USD 5.66 )
-
L-shaft
L Shaft fls1242 ["Straight"] [] ClearJPY 1,020 ( USD 6.49 )
-
Pterafactry
Dolphin 4BA tip Black 50pcsJPY 605 ( USD 3.83 )
-
Harrows
CARBON ST Short WhiteJPY 1,760 ( USD 11.19 )
-
【L-Flight】】PRO Hiroki Kanako Model ver.1 Shape MIX JPY 990 ( USD 6.29 )