Darts / 【RED DRAGON】Jonny Clayton model World Cup S.E. Steel 22g 2273
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Red Dragon Jonny Clayton World Cup S.E. is designed to commemorate the Welsh team's victory at the 2020 World Cup.
The barrel has a dual ring cut throughout to cover the length of the barrel, creating a wider grip point and more accurate throws.
Specifications
Material:90% Tungsten
Overall length: 50.8mm
Maximum diameter:6.6mm
Barrel Weight:22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Jonny Clayton Model Items
-
RED DRAGON
Jonny Clayton Model Gold 2BA BW18g FW20g 2394JPY 12,100 ( USD 76.40 )
-
RED DRAGON
Jonny Clayton model World Cup S.E. Steel 22g 2273JPY 9,900 ( USD 62.51 )
-
RED DRAGON
Jonny Clayton model S.E. Steel 24g 2276JPY 11,000 ( USD 69.46 )
-
Reddragon
Hardcore World Cup Winners TF6573JPY 357 ( USD 2.25 )
-
RED DRAGON
Jonny Clayton model S.E. Steel 22g 2275JPY 11,000 ( USD 69.46 )
-
Reddragon
Hardcore Jonny Clayton Dragon Kite TF6500JPY 357 ( USD 2.25 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.25 )