Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE CT Type RIELL3 MAYU SHIMIZU MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is the 4th model of JAPAN LADIES 5 consecutive years single ranker Maiyu Shimizu.
The main cut has a double ring cut with a wide face.
The wide face allows the pitch to be adjusted so that the fingers don't get too far into the cut groove, and the tapered angle allows the power of the throw to be applied.
The forward cut is a combination of a fine ring cut and a narrow vertical cut to exquisitely assist the forward grip.
The RIELL series barrel outline, which Shimizu trusts so much, has a refined beauty that stands out even in this model.
Material: Tungsten95%
Overall Length: 39.0mm
Max Diameter: 7.4mm
Weight: 17.5g (barrel only)
Center of Gravity: Center
Set Contents
Shaft: LARO
Tip: LIP POINT
Flight : Dee.flight with A-Flow logo
Mayu Shimizu Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT Type RIELL3 MAYU SHIMIZU MODELJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RIELL Chronos Mayu Shimizu Model 2BA 21gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RIELL4 MAYU SHIMIZU MODELJPY 11,800 ( USD 74.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RIELL Chronos Mayu Shimizu Model 2BA 19gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RIELL VI Mayu Shimizu Model 2BA 19.5gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT Type RIELL4 MAYU SHIMIZU MODELJPY 15,800 ( USD 100.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )