Darts / 【TARGET】SOLO GENERATION-4 K2 LIMITED EDITION Keita Ono Model 210148
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
KEITA ONO
SOLO GEN-4 K2 LIMITED EDITION
- FUSION -
TARGET and Keita Ono's "K2" model was launched 10 years ago and took the world by storm! TARGET x Keita Ono's K2
In 2021, the barrel outline of the K2 and the SOLO GEN-4 will be fused together!
The tapered front and grip areas harmonize with the familiar groove to create a new SOLO sensation!
The revitalized torpedo style is a milestone for the fifth generation of SOLO!
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 43.0mm
Max Diameter: 7.0mm
Barrel Weight: 17.5g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Chip x 3(1set)
Keita Ono Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Keita OnoJPY 5,000 ( USD 31.72 )
-
TARGET
THE SOLO GENERATION-7 KEITA ONO MODEL Swiss Point 210345JPY 16,800 ( USD 106.59 )
-
TARGET
SOLO GENERATION-5 Keita Ono Model 210181JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
SOLO GENERATION-5 Keita Ono Model S-DARTS 20th Anniversary Limited EditionJPY 14,100 ( USD 89.46 )
-
8FLIGHT
Keita OnoJPY 935 ( USD 5.92 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS Second edition Keita Ono setJPY 3,980 ( USD 25.25 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )