Darts / 【DMC】Kfir2 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Extends the overall length of the Kfir-based silhouette by 1mm.
Shark cuts of different pitches are placed at the front, center and rear of the barrel.
In addition, five vertical grooves on the front and rear of the barrel allow for a more versatile grip.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 43.0mm
Max Diameter: 7.4mm
Weight: 20.0g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
S-DARTS
Conversion Points Brass Gold BlackJPY 440 ( USD 2.79 )
-
CONDOR
AXE Zhou Momo Model Peach Small Short Clear PinkJPY 1,680 ( USD 10.69 )
-
FLAGS
T-Shirts Standard White LJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
JOKERDRIVER × Third
Tournament CASE3 Black×RedJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
G's DARTS
TRADIANCE2 Hikaru Kakizaki ModelJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
COSMO DARTS
Fit Holder Clear PinkJPY 1,250 ( USD 7.95 )