Darts / 【Harrows】SARU KING ORIGINS BLACK LIMITED Takehiro Suzuki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
This is the fourth model from Takehiro Suzuki.
The cut is a mix of the double ring cut and the OG (Origin) cut.
The center of gravity is the most unusual part of the barrel.
The rear center of gravity allows the player to grip with the center of gravity in the grip zone, achieving the ideal "throw with the center of gravity" and the "highest sense of security".
The Black Limited has a black coating in addition to the player's red color.
■Specs
Material: Tungsten 90%
Max diameter: 7.4mm
Overall length: 39.0mm
Barrel weight: 19.0g
Barrel match weight: ±0.05
Center of gravity: Mid-rear
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 6 (2 sets)
Takehiro Suzuki Model Items
-
Harrows
I-CON 90% SCEPTRE Takehiro Suzuki Model 18gRJPY 7,700 ( USD 48.51 )
-
Harrows
SARU KING ORIGINS BLACK LIMITED Takehiro Suzuki ModelJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
Green Room
POSEIDON BigBandy 5 Takehiro Suzuki Model BlackLimitedJPY 17,315 ( USD 109.09 )
-
Green Room
grd0123 Tungsten 90% TorpedoJPY 16,762 ( USD 105.61 )
-
Harrows
SARU KING REVOLUTION Takehiro Suzuki ModelJPY 13,750 ( USD 86.63 )
-
GRRM
Big Bandy 1JPY 13,499 ( USD 85.05 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )