Darts / 【one80】Uroboros80 Noriyuki Nakamura model 2BA 17g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , delta cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.45mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Based on the 90% Uroboros, this barrel is designed with a larger diameter to accommodate a wider range of players.
■Specs
Material: 80% Tungsten
Barrel Weight: 17.0g
Overall Length: 42.0mm
Max Diameter: 7.45mm
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Noriyuki Nakamura Model Items
-
one80
Uroboros2 Noriyuki Nakamura model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Uroboros2 Noriyuki Nakamura model 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Uroboros3 Noriyuki Nakamura model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Uroboros3 Noriyuki Nakamura model 2BA 20g JPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
G's DARTS
Black Coating ROSSO CORSAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
G's DARTS
Black Coating ROSSO CORSA2JPY 10,695 ( USD 68.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
ULTIMA DARTS
KAISER4 TYPE2 Plus Enokuma Shuichi ModelJPY 15,950 ( USD 101.48 )
-
TRiNiDAD
SHORT ARM SUPPORTER Natsumi Iwata Model XLJPY 1,780 ( USD 11.33 )
-
TARGET
975 01 Swiss Point 24g 190069JPY 26,950 ( USD 171.47 )
-
FlightL×DYNASTY
Park Hyunchul ver.4 Teadrop BlackJPY 750 ( USD 4.76 )
-
L-style
L-Ring BlueJPY 204 ( USD 1.29 )
-
TRIPLEIGHT
ICHIKEN TAKAHIRO SAEKI MODELJPY 14,800 ( USD 94.17 )