Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI BLACK Kasen
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is a heavyweight sword with a solid 80% tungsten barrel core.
The core is filled with 80% tungsten for the best possible balance and appearance.
The 48mm long torpedo shape with a gentle slant angle is combined with a large wing and a super large wing cut.
The wing cut is a combination of a large wing and a very large wing cut.
*The included flight comes with pre-drilled holes for shell lock.
Specs
Material: Tungsten80%
Overall Length: 48.0mm
Max Diameter: 7.0mm
Weight: 20.0g (barrel only)
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TIGA
Boris Krcmar 36JPY 7,900 ( USD 50.25 )
-
Harrows
SPINA BLACK 90% TUNGSTEN steel 25gRJPY 12,980 ( USD 82.58 )
-
one80
CHAMELEON AQUAMARINE Steel 24gJPY 9,000 ( USD 57.26 )
-
Fit Flight
KAWAKAMI Model ver.3 Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.53 )
-
TARGET
ORB 03 Steel 21g 190090JPY 6,200 ( USD 39.44 )
-
Joker Driver
-ZERO- St3 polish 43.5mm MidRearJPY 71,500 ( USD 454.94 )