Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI BLACK Sasanuki
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is a heavyweight sword with a solid 80% tungsten barrel core.
The core is filled with 80% tungsten to achieve the best balance and match the appearance of the barrel.
The chamfered ring cuts are placed at regular intervals for a bullet-shaped barrel that is easy to grip and fly.
The included flights come with pre-drilled holes for shell locks.
Specifications
Material: Tungsten80%
Overall Length: 42.0mm
Max Diameter: 7.4mm
Weight: 19.0g (barrel only)
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )