Darts / 【TIGA】JAGUARFLY
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The JAGUARFLY is the first straight barrel in the TIGA tungsten 90% barrel series in many years.
The JAGUARFLY features a wide main cut area to accommodate a wide variety of grips for both 3 and 4 finger shooters.
The Wild Wing Cut has a wide main cut area to accommodate a wide variety of grips for both 3 and 4 fingers.
The front indentations provide a good fit for your fingers and are excellent in both function and design.
Turn your power into the fangs of a panther. Experience the world's best straight barrel.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 48.0mm
Max Diameter: 6.5mm
Barrel Weight: 19.5g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Chip x 3(1set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Shunpei Noge Black LJPY 4,500 ( USD 28.63 )
-
Ultima
dia 2BAJPY 13,750 ( USD 87.48 )
-
Fit Flight Air
fif1331 ShapeJPY 880 ( USD 5.59 )
-
harrows
PRIME flight SHARD 7554JPY 489 ( USD 3.11 )
-
JOKER DRIVER × Third
FLIGHT HOLDER BAT Natural×PurpleJPY 5,500 ( USD 34.99 )
-
CONDOR
AXE Rose of the Heart Natsumi Iwata Model Small Long Clear purpleJPY 1,879 ( USD 11.95 )