Darts / 【RED DRAGON】Gerwyn Price model Thunder SE 2BA BW18g FW20g 2297
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 18.15g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A commemorative model of Gerwyn Price, the reigning 2021 PDC World Champion.
With a wave cut at the back and an easy to throw outline, the Thunder SE features an eye-catching gold Thunder coating to represent the Iceman's play.
A new weight variation is available, as well as an aluminum shaft with the original wavecut.
The Iceman's new weight variations are available in a variety of weights.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 50.8mm
Max Diameter: 6.4mm
Barrel Weight: 18.15g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Gerwyn Price Model Items
-
Reddragon
Gerwyn Price Flights Hardcore Standard Black, White & Grey LogoJPY 357 ( USD 2.23 )
-
Reddragon
Hardcore Ionic Gerwyn Price World Champion Blue Logo Edition TF6577JPY 357 ( USD 2.23 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Thunder SE Steel 23g 2295JPY 13,970 ( USD 87.52 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Challenger Steel 25g 2377JPY 8,400 ( USD 52.63 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Contour 2BA BW18g FW20g 2369JPY 14,800 ( USD 92.73 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Challenger Steel 24g 2376JPY 8,400 ( USD 52.63 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )