Darts / 【King’s JAPAN】Second Edition90 Dice
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | King's JAPAN |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
An orthodox straight barrel with a hexagonal shape.
The 90 Dice has a straight hexagonal barrel with a playful numerical value.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 46.0mm
Max Diameter: 7.8mm
Barrel Weight: 19.0g
Center of Gravity: Center
Standard: 2BA
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )