Darts / 【JOKER DRIVER】EXTREME MIX MASTER
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A fusion of the best of both worlds
The JOKERDRIVER EXTREME MIX MASTER features a torpedo outline and a polygon at the back of the barrel.
The polygons are approximately 8mm in diameter, including the cut and uncut portions.
The cut is a slightly stronger and more uniform double ring cut that gives the barrel more presence than it looks
■ Specs
Material: 95% Tungsten
Overall Length: 45.0mm
Max Diameter: 7.6mm
Barrel Weight: 18.5g
Center of Gravity: Center
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Chip x 3 (1 set)
MADE IN JAPAN
*Package specifications, colors, and accessories are subject to change without notice.
*Package specifications, colors and accessories are subject to change without notice.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
DROP SLEEVE BlueJPY 2,198 ( USD 13.98 )
-
TARGET
Swiss FIREPOINT BLACK 30mm point 100087JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
TARGET
EXO SP03 SWISS POINT 21g 190311JPY 8,800 ( USD 55.99 )
-
TARGET
Swiss Black Point 26mm 100089JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
Harrows
AURA 95% A3 STEEL 23gJPY 13,178 ( USD 83.84 )
-
one80
Goat Point Gold 41mmJPY 770 ( USD 4.89 )