Darts / 【TARGET】RVB Raymond van Barneveld model G4 Swiss Point Steel 25g 210130
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Raymond Van Barneveld 95 Gen 4 was designed at the request of RVB.
Extremely intricate and beautifully designed, these 95% tungsten darts offer a variety of grips and feel suitable for all techniques.
Gentle front loading barrel with 3 grips (knurled, milled and radial) for an unrivaled grip.
The coating is black and gold PVD, and the titanium Heli (helicopter shaft), first used in the 4th generation, provides
more grip.
■Specs
Material: 95% Tungsten
Overall Length: 47.0mm
Max Diameter: 7.2mm
Barrel Weight: 25.0g
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Raymond van Barneveld Model Items
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334280JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
K-FLEX RAYMOND VAN BARNEVELD MODEL Standard Short Black 410132JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
RAYMOND VAN BARNEVELD INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420003JPY 1,780 ( USD 11.33 )
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334320JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334330JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
RAYMOND VAN BARNEVELD INK BUNDLE TEN-X 3set 337310JPY 800 ( USD 5.09 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )