Darts / 【TARGET】GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model Black Swiss Point Steel 22g 190131
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 53.5mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
German Giant's Gabriel Clemens 80% Black Straight Barrel Darts offer a simple, elegant grip and perfect balance for any player.
Simple, elegant grip and the perfect balance for any player.
The barrel design features radial cuts throughout and a black titanium nitride PVD coating.
The cut is colored in yellow and red to represent Gabriel's German roots.
■Specs
Material: 80% Tungsten
Overall Length: 53.5mm
Max Diameter: 6.6mm
Barrel Weight: 22.0g
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Gabriel Clemens Model Items
-
TARGET
K-FLEX GABRIEL CLEMENS MODEL Standard Medium Black 410122JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
GERMAN GIANT GABRIEL CLEMENS Model 2BA 19g 210048JPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model 2BA 21g 210085JPY 7,599 ( USD 47.86 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model 2BA 19g 210084JPY 7,599 ( USD 47.86 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS INK BUNDLE Shape 3set 337450JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS Model G2 PRO.ULTRA Shape 3set 336870JPY 800 ( USD 5.03 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )