Darts / 【TARGET】Nastri 10 2BA 18g 210134
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Diamond Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.4g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The delicately shaped, milled barrel is silver PVD coated and sandblasted for a sophisticated design.
The G Soft Tip Darts is a new series that will lead to optimal performance for all darts players.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 50.0mm
Max Diameter: 6.5mm
Barrel Weight: 16.4g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 3(1set)
Chip x 3(1set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )