Darts / 【TARGET】Nastri 01 Swiss Point Steel 23g 190150
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Diamond Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The delicately shaped, milled barrel is silver PVD coated and sandblasted for a sophisticated design.
The new series will lead to optimal performance for all darts players.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 50.0mm
Max Diameter: 7.0mm
Barrel Weight: 23.0g
Standard: Hard
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
BLACK MARQUE LITE PHANTOM SWISS POINT 190546JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
JOKER DRIVER
EXTREME APEX Toyokazu Shibata ModelJPY 22,000 ( USD 139.97 )
-
COSMO DARTS
csp0005 XxlJPY 3,300 ( USD 20.98 )
-
GSD
BIGLOGO T-shirts Natsumi Iwata Collaborated Black LJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
SHARK TIP
kyt2006JPY 509 ( USD 3.23 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER6 Plus Black Shuichi Enokuma Model 2BA 16.5gJPY 15,950 ( USD 101.48 )